اخبار

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مطرح کرد؛

ازدواج و تشکیل خانواده یک وظیفه است

ازدواج و تشکیل خانواده یک وظیفه است
معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ازدواج و تشکیل خانواده فارغ از توانایی مالی یک وظیفه است؛ امروز متاسفانه تصور می شود که رزاق ما هستیم نه خداوند این نگاه اشتباه است.
به گزارش امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از خبرگزاری مهر، یاسر احمدوند، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: مسئله خانواده و جمعیت از اولویت‌های جامعه ماست و در خصوص ضرورت پرداخت به این مسائل ابهامی وجود ندارد.

وی افزود: ممکن است ذهنیت و تصورات به این شکل باشد که اگر مشکلات اقتصادی وجود نداشت مشکل جمعیتی نداشتیم و ازدواج شکل می‌گرفت اما آیا اهتمام به خانواده در میان قشر ثروتمند ما بیشتر است؟ حتماً به این گونه نیست چراکه در این صورت در بخش‌های ثروتمند نرخ جمعیت و ازدواج بیشتر بود در حالی که به این گونه نیست پس صرفاً بحث مالی مطرح نبوده و مسئله نوع نگاه و اهمیت بر ضرورت تشکیل خانواده است.

معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اظهار کرد: این تصورات ریشه در این باور است که ما ازدواج می‌کنیم که آرامش داشته باشیم؛ بله هدف ازدواج ایجاد آرامش است اما به این معنا نیست که مشکلات اقتصادی رفع شود.

وی تصریح کرد: ازدواج و تشکیل خانواده فارغ از توانایی مالی یک وظیفه است؛ در حالی که امروز متأسفانه تصور می‌شود که رزاق ما هستیم نه خداوند این نگاه اشتباه است چراکه تأمین خانواده و فرزند در جای دیگری مقدر شده و شما تنها وسیله اید.

احمدوند بیان کرد: این نگاه که ابتدا نیازهای مان رفع شود بعد ازدواج کنیم، یکی از دغدغه هاست؛ مشکل بعدی ما مسائل فرهنگی و نداشتن امید است اینجاست که ما باید آینده را برای افرادی که می‌خواهند ازدواج کنند ترسیم کنیم و باید امید را به جامعه تزریق کنیم.

وی خاطرنشان کرد: باید توجه کرد که جامعه خودخواه نمی‌تواند خانواده سالم داشته باشد و متأسفانه علت عمده فروپاشی خانواده‌ها خودخواهی است و اگرچه وزارت متبوع متولی این حوزه نیست اما علاقه مند همکاری در این مسیر است.

۱ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۳۵
تعداد بازدید : ۶۰۹

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید