اخبار

نشست هفته بزرگداشت مقام زن و مادر با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و نمایندگان دستگاه‌های اجرائی کشور برگزار شد

نشست هفته بزرگداشت مقام زن و مادر با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده و نمایندگان دستگاه‌های اجرائی کشور  برگزار شد
نشست بزرگداشت هفته مقام زن و مادر با حضور خانم دکتر خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، مشاوران امور بانوان دستگاه‌های اجرائی کشور و خانم دکتر سمیه صفاری به نمایندگی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد.

به گزارش امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری؛ نشست هم اندیشی این معاونت با حضور خانم دکتر خزعلی و نمایندگان زنان و خانواده دستگاه‌های اجرایی، ظهر امروز دوشنبه اول آذر ۱۴۰۰ در محل معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری برگزار شد.

هدف از برگزاری این نشست، بررسی و مرور برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام زن و مادر اعلام شده بود. در همین راستا هر یک از نمایندگان دستگاه‌های اجرایی به تفکیک، سیاست‌ها و ویژه‌برنامه‌های خود را برای این هفته اعلام کردند.

در بخش دیگری از این نشست، خانم دکتر  خزعلی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری ضمن ابراز امیدواری بر برگزاری هر چه باشکوه‌تر ویژه‌برنامه‌های هفته بزرگداشت مقام زن و مادر، به تشریح برنامه‌های این معاونت در هفته زن پرداخت.

وی ضمن تشکر از دیدگاه‌های شرکت‌کنندگان در این نشست، برنامه‌های مطرح شده را فرصتی مغتنم برای معرفی الگوی  زن مسلمان و هم‌راستا با رویکرد «بیانیه‌ی گام دوم انقلاب اسلامی» در سطح بین الملل دانست که از سوی رهبر معظم انقلاب هم مورد تاکید قرار گرفته است.

خانم دکتر خزعلی همچنین افزود: معاون امور زنان و خانواده  ریاست جمهوری در راستای سیاست‌های این معاونت، تصمیم به برگزاری برنامههای هفته بزرگداشت مقام زن و مادر با رویکردی جدید گرفته است.

به گفته معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده، معرفی «بانوی نمونه فاطمی» و ارائه شاخص‌های آن، همکاری با وزارتخانه‌ها و ادارات دولتی در بزرگداشت مقام زن، همکاری در ساخت و تولید محصولات فرهنگی و رسانه‌ای ویژه زنان  و راه‌اندازی دبیرخانه دائمی «بزرگداشت مقام زن و روز مادر» از جمله برنامه‌های سال جاری این معاونت در هفته بزرگداشت مقام زن و مادر خواهد بود.

همچنین در این نشست خانم دکتر صفاری رئیس امور زنان و خانواده و نماینده وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گزارش جامعی از  ظرفیت‌های وزارت متبوع، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط درخصوص برنامه‌های قابل اجرا  در این هفته را ارائه داد و آمادگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص اجرای برنامه های متنوع فرهنگی و هنری با محوریت تبیین سیره ی حضرت فاطمه(س) در راستای گرامی داشت مقام بانوان ایرانی با رویکرد اسلامی را اعلام نمود.

در این نشست همچنین اعلام شد که معاونت امور زنان و خانواده  ریاست جمهوری برنامه این معاونت را جهت مشارکت در نمایشگاه اکسپوی دبی که در اواخر بهمن‌ماه برگزار می‌شود ، اعلام نماید.

۲ آذر ۱۴۰۰ ۰۸:۰۵
تعداد بازدید : ۷۶۲

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید