اخبار

مشاور علمی و آموزشی معاونت امور هنری منصوب شد

مشاور علمی و آموزشی معاونت امور هنری منصوب شد
سمیه صفاری‌احمدآباد مشاور علمی و آموزشی در معاونت امور هنری شد.
به گزارش امور زنان و خانواده حوزه وزازتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری ،خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) و خبرگزاری مهر، محمود شالویی، سرپرست معاونت امور هنری،‌ سمیه صفاری‌احمدآباد را  عنوان مشاور علمی و آموزشی در معاونت امور هنری منصوب کرد. 
 
در متن حکم صفاری‌احمدآبادی آمده است: «سرکارخانم دکتر سمیه صفاری‌احمدآباد؛ با عنایت به شایستگی، تجربیات ارزشمند و تحصیلات تکمیلی سرکارعالی در حوزه پژوهش هنر و مطابق شناخت از توانمندی، تعهد و روحیه دینی و انقلابی که از شما سراغ دارم؛ به موجب این حکم به عنوان مشاور علمی و آموزشی در معاونت امور هنری منصوب می‌شوید. امید است با اتکال به خداوند قادر متعال و به بهره‌گیری از ظرفیت هنرمندان ارجمند و صاحب‌نظران علمی در این عرصه،‌ نسبت به اجرای وظایف محوله و امعان نظر به محورهای ذیل قرین توفیق و تأیید باشید. 
 
- مشاوره در امر آموزش‌های هنری آموزشگاه‌های آزاد هنری و هنرستان‌های هنرهای زیبا
 
- تشکیل هیأت اندیشه‌وز برای تدوین برنامه‌های منسجم آموزشی در رشته‌های هنری 
 
- ارایه مشورت‌های کاربردی در جهت توسعه کمی و کیفی آموزش‌های هنری در مناطق کم‌برخوردار در راستای عدالت فرهنگی و هنری
 
- تعامل و ارایه مشاوره با سایر مراکز علمی آموزش‌های هنری به منظور تقویت فعالیت‌های بین‌المللی آموزش هنر 
 
 
 
سمیه صفاری‌احمدآباد، ‌متولد 1360 و دارای مدرک دکترای فلسفه هنر از دانشگاه آزاد اسلامی، نویسنده، پژوهشگر و مدرس دانشگاه است. 
 
 
صفاری‌احمدآباد دارای بیش از ده مقاله علمی _ پژوهشی در مجلات تخصصی هنر است و از سال 1394 تا 1397 عضو باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد و همچنین عضو نخبگان علمی دانشگاه هنر تهران از سال ۱۳۸۹ الی ۱۳۹۳ نیز  بوده است. 
 
 
 
از جمله سوابق اجرایی او می‌توان به ریاست امور زنان و خانواده حوزه وزارتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،‌ مسوولیت مستندسازی کمیته فرهنگ و هنر دینی نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم(1396 و 1397)، دبیری علمی سلسله نشست‌های «واکاوی زیبایی‌شناسی مصحف‌نگاری ایرانی _ اسلامی از قرآن‌های خطی تا قرآن‌های چاپ معاصر»، برپایی چندین نمایشگاه نقاشی نقاشی انفرادی و گروهی، ریاست کمیته امور بانوان و خانواده ستاد بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(سال 1399)، ریاست شورای علمی _ فرهنگی بانوان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی(1399) و ... اشاره کرد.
 
 
۴ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۱۰
تعداد بازدید : ۹۳۴

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید